KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14665614
nr 1466 5614
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Kust, monogramsignerad 1944, bladets mått: 46x57, yttermått inklusive ram: 65x74, akvarell
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:41:59
6/5 21:24:08
500 kr
9/5 18:19:29
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg